Meer >>

  

Jong en Enthousiast?!

Een Bruggenbouwer!


banner program
29012009846
     

Motie tegen bestuursakkoord aangenomen

maandag 30 mei 2011 19:03 De V.N.G. de Provincie de Waterschappen en het Rijk hebben het bestuursakkoord opgesteld, dit houdt in dat de gemeenten en dus ook Woerden te maken krijgen met bezuinigingen die ons opgedragen worden vanuit het Rijk. De achterliggende gedachte is dat een krachtige maar kleine en dienst verlenende overheid mede door de korte lijnen en het bekend zijn met de plaatselijke situatie beter kan bezuinigen dan wanneer het vanuit Den Haag opgedragen wordt.

Bijv. de jeugdzorg wordt nu nog via de Provincie geregeld; doordat de gemeente nu een compleet takenpakket kan samen stellen kan er betere preventie plaatsvinden en er daardoor weer minder hulpvragen zullen zijn in een later stadium. Wel hebben landelijk de gemeenten bezwaar tegen de Wet Werken Naar Vermogen, hierbij krijgt de gemeente en dus SW-bedrijven de opdracht om mensen zoveel mogelijk naar de arbeidsmarkt te leiden. Op

zich een prima plan maar er wordt al veel bezuinigd nu op de WSW en dat zou nog meer worden en toch moet er meer gedaan worden met minder geld en zonder enige beleidsvrijheid, dat is onmogelijk. Vandaar dat donderdagavond er een motie is aangenomen met de opdracht aan het college om tijdens de vergadering van de V.N.G. waarop het conceptbestuursakkoord aan de leden wordt voorgelegd duidelijk kenbaar te maken dat het voor de gemeenten de voorgestelde korting op de Wet Werken Naar Vermogen die uitgevoerd moet worden door de WSW onacceptabel is en over dit gedeelte van het akkoord opnieuw gesproken moet worden.

Alleen de V.V.D. heeft tegen de motie gestemd.

Ineke Stouthart

«Terug